Erdoğan’dan Özgür Özel’e yanıt: Kapımız açık

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, seçim sonrası yapılan ilk kabine toplantısı sonrası gazetecilerle sohbet etti.

Erdoğan kendisine ‘birlikte çalışma’ çağrısı yapan CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e cevap verdi.

“CHP’nin Genel Başkanı Sayın Özel’e kapımız açık” diyen Erdoğan şöyle devam etti: “Ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Beştepe’de düzenlenen Kabine toplantısı sonrası, Külliye’de beraber geçdiği gazetecilere yaptığı açıklamalar özetle şöyle:

– (Bağdat ziyareti) Özellikle Irak tarafı bizim bu ziyaretimize çok önem veriyor. Bu ziyaretle birlikte Türkiye ve Irak olarak münasebetlerimizi farklı bir zemine oturtacağız. Ziyaretimizin gündem başlıklarının en önemlilerinden biri de su meselesi. Su konusunda bizden bazı talepleri oldu, bu konuları çalışıyoruz. Bu konuyu onlarla çözmenin gayreti içinde olacağız. Onlar da zaten bu işi çözelim istiyorlar. Adımlarımızı bu istikamette atacağız. Bir de Türkiye’ye doğalgaz ve petrol akışı konuları var onları da ele almanın gayreti içerisinde olacağız. Bağdat ziyaretimizin ardından dönüşte Erbil’e de bir ziyaret yapabiliriz, oradaki yetkililerle de görüşmeler yapabiliriz. Arkadaşlarımız bu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

– (Putin’in ziyareti) Sayın Putin ile sık sık telefon görüşmeleri gerçekleştiriyoruz. Türkiye ziyareti ile ilgili henüz tarih netleşmedi. Bu konu da inanıyorum ki en kısa sürede netleşecektir.

– (Öğretmen ataması) Öğretmen atamaları fazla uzamayacak yakında bir miktar atama yapacağız. Ancak şimdi rakam vermek doğru olmaz Milli Eğitim Bakanımız konuyu çalışıyor.

AYRINTILAR GELİYOR…

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir